Indie, Meksyk – opowieści podróżników

Ula i Kuba Wałachowscy kochają Bieszczady, gdzie na co dzień mieszkają i dokąd zapraszają.  Uwielbiają dalekie podróże. Ula prowadzi bloga podróżniczego „Ulek w podróży” oraz wspólnie z mężem biuro podróży „Dzikie Bieszczady”.

 W piątek 2 marca 2018r. zagościli w naszej szkole. Uczniowie budynku im. Mikołaja Kopernika mieli wspaniałą okazję, aby choć na chwilę przenieść się w „inny świat” – do odległych Indii i Meksyku.        Po wysłuchaniu opowieści podróżniczych i obejrzeniu galerii zdjęć młodzież znalazła wytłumaczenie stwierdzenia, że Indie można pokochać lub znienawidzić. Jest to bowiem  niezwykły, specyficzny kraj. Mieszanka kultur, religii, niepojętych dla nas zwyczajów; kraj, którego nie da się zapomnieć.  

Wyjazd do Meksyku może początkowo przerażać, ale nie taki diabeł straszny…  Okazało się, że jest to kraj kontrastów, kolorów, wspaniałego jedzenia i niesamowicie uśmiechniętych ludzi, choć czasem bywa niebezpieczny.

 Spotkanie z podróżnikami okazało się ciekawą lekcją geografii, źródłem wiedzy, której nie da się wyczytać w książkach czy przewodnikach.

 

Galeria zdjęć

Zobacz także: